Skip to main content

Obozy dla dzieci i młodzieży na Mazurach

Zapraszamy na prawdziwą przygodę, która oprócz świetnej żeglarskiej zabawy pozwoli
Wam przygotować się do zdobycia Patentu Żeglarza Jachtowego!!!

Węgorzewo to miejscowość leżąca w województwie warmińsko-mazurskim nad rzeką Węgorapą, która swój początek bierze z jeziora Mamry. Atutem Mazur Północnych jest najczystsze powietrze w Polsce i czyste jeziora będące w większości rezerwatami przyrody, wspaniałe porty, spokojne przystanie, dzikie zatoki !!! Tu rozpoczniemy i zakończymy nasz rejs.

Wędrowny obóz żeglarski jest obozem, na którym uczestnicy zakwaterowani są na szybkich, zwrotnych i wygodnych jachtach. Jachty posiadają kambuz, czyli żeglarską kuchnię, a to oznacza że podczas zgrupowań zapominamy o mamusinych przysmakach i fast foodach. Podwijamy rękawy i rodzina nie poznaje nas po powrocie do domu. Trzeba samemu przygotowywać posiłki z półproduktów, umyć gary, utrzymać porządek w swojej koi i na pokładzie… Jedynie obiady czasem będą podane pod nosek.

Na Mazurach jest około 250 km oficjalnych szlaków żeglownych, a to oznacza, że będziemy pływać, pływać i pływać, uczyć się co i jak się nazywa (a to wcale nie jest proste) oraz jak się czego używa (a to już jest wyższa szkoła jazdy), zwiedzać najpiękniejsze porty i najbardziej dzikie zatoki. Każdy sam nauczy się samodzielnie prowadzić jacht, oczywiście pod okiem sternika. Dowie się dlaczego w danym momencie ciągniemy za ten, a nie inny sznurek, a także dlaczego czasem warto posolić makaron.

Co Was czeka:

  • Żeglarstwo – nauka komend i węzłów, prace bosmańskie, poruszanie się na jachcie oraz zasady bezpieczeństwa podczas żeglugi i zachowanie w razie wypadku, podstawowe manewry żeglarskie, teoria żeglarstwa, podchodzenie do kei, wyjścia z portu
  • Gry zespołowe i zabawy sportowe
  • Wycieczki po malowniczych miejscach Mazur Północnych
  • Prawdziwe ogniska i wielkie tańce żeglarskie w tawernie nad jeziorem

Za co płacimy:

Realizacja programu, czarter jachtów kabinowych, cumowanie w portach (opłaty portowe i sanitariaty), trzy posiłki dziennie, kadrę pedagogiczną, kadrę instruktorską, ratowników WOPR, opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW i OC PZU, szkolenia (z zakresu żeglarstwa, nauka pływania oraz podstaw ratownictwa wodnego i medycznego), drobne pamiątki po rejsie, fotki po zgrupowaniu.

Cena nie obejmuje:

Dojazdu (możliwość dojazdu pociągiem i autokarem wraz z opiekunami w obie strony), biletów wstępu (np. wesołe miasteczko, Twierdza Boyen).

Zapraszamy do wspólnego żeglowania

Wszelkie informacje, co zabieramy, jak jedziemy itd.:

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Sternik Jachtowy Szymon Wierzbicki, kadra instruktorska PZŻ

Galeria

Close Menu